&noscript=1" /> Everyday Seamless LS White Wmn | Köp träningskläder online på I

ICIW Family looking great!

Everyday Seamless LS White Wmn

Långärmad träningströja i seamless-material. Tightare passform.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
449 kr
Välj storlek
XS S M L
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Dessa nya långärmade tröjor är tillverkade i ett superlätt, snabbtorkande material, med 94% Nylon 6% Elastan. Perfekt för dina tuffa träningspass.

    Dekorativt vävt mönster även på sidan samt på ryggen av tröjan. Mönstren är skapade med vävd mest-teknik som dessutom hjälper till att ventilera ut kroppsvärmen under träningen. ICIW-tryck på framsidan samt mellan skulderbladen på ryggen. Reflekterande (reflex) detaljer på nederkant av tröjan bak.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    Finns i flera färger.

    Normala i storleken, välj din vanliga storlek.

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Vit
      Material: 94% Nylon, 6% Elastane
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11246-002
      Kollektion: Everyday Collection
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Everyday Seamless Sports Bra White
    XS
    Everyday Seamless Sports Bra White
    299 kr
    Everyday Seamless Tank Top White Wmn
    L
    Everyday Seamless Tank Top White Wmn
    349 kr

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    L M S XS
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    449 kr
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper Navy
    L M S XL XS
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper Navy
    499 kr
    Everyday Tank Top White
    L S XL XS XXL
    Everyday Tank Top White
    249 kr
    Everyday Loose Tank Top White
    L M S XS XXL
    Everyday Loose Tank Top White
    249 kr

    Andra köpte även

    Everyday Seamless LS Black Wmn
    L M S
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    449 kr
    Everyday 1/4 Zip Wmn White
    L M S XS
    Everyday 1/4 Zip Wmn White
    449 kr
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    L M S XS
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    449 kr
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
    L M S XL XS
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
    499 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America