Everyday Seamless Long Sleeve White Wmn | Köp träningskläder on
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 11.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Everyday Seamless Long Sleeve White Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
Everyday Seamless Long Sleeve Black Wmn
Svart
Everyday Seamless Long Sleeve Graphite Wmn
Mörkgrå
  • Beskrivning
  • Den nya seamless-serien är här för att stanna! Dessa nya långärmade tröjor är tillverkade i ett superlätt, snabbtorkande material, med 94% Nylon 6% Elastan. Perfekt för dina tuffa träningspass.

    Dekorativt vävt mönster även på sidan samt på ryggen av tröjan. Mönstren är skapade med vävd mest-teknik som dessutom hjälper till att ventilera ut kroppsvärmen under träningen. Svart ICANIWILL-tryck på framsidan samt mellan skulderbladen på ryggen. Reflekterande (reflex) detaljer på nederkant av tröjan bak.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    Finns i flera färger.

    Normala i storleken, välj din vanliga storlek.

    Modellen på bilden är 177 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Vit
      Material: 94% Nylon, 6% Elastan
      Tvättråd: Tvätta i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvätta med liknande färger.
      Artnr: ICIW-335
      Kollektion: Everyday Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Recensioner

    Bästsäljare

    L M S XL XS XXL
    L M S XL XS XXL
    L M S XL XS XXL

    Andra köpte även

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America