Define Cropped 1/4 Zip Taupe | Köp träningskläder online på ICA
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

Define Cropped 1/4 Zip Taupe

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Tyg med fyrvägsstretch i den senaste seamless-teknologin för att öka rörligheten under din träning
    - ICIW-logga i fram
    - ICANIWILL-logga i bak
    - YKK 1/4 dragkedja i fram
    - SWEATTECH™
    - Croppad modell

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Beige
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11309-125
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Seamless Cropped T-shirt Taupe Melange Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Taupe Melange Wmn
    399 kr
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    699 kr
    Define Seamless Sports Bra Taupe Melange
    L XS
    Define Seamless Sports Bra Taupe Melange
    349 kr
    Define Seamless Tights Taupe Melange Wmn
    L
    Define Seamless Tights Taupe Melange Wmn
    599 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    349 kr
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    449 kr
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    L M S
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    399 kr
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
    449 kr

    Andra köpte även

    Define Seamless Sports Bra Black
    XS L M S
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Define Cropped 1/4 Zip White
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip White
    449 kr
    Define Seamless Tights Black Wmn
    M S XS L
    Define Seamless Tights Black Wmn
    599 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L XS M S
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America