Deluxe Seamless Tank Top Black | Köp träningskläder online på I
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 20.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Deluxe Seamless Tank Top Black

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSMLXL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • När bara det bästa är bra nog. Vår Deluxe Seamless-kollektion är tillverkad i Portugal och stickad av de bästa garnerna på marknaden. Det supermjuka och stretchiga materialet har kontrast- och reflexdetaljer och kommer såklart ge dig full rörlighet, oavsett träningsform.

    - SWEATTECH™-teknologi
    - Meshdetaljer för god andningsförmåga
    - Reflekterande ICIW-logga
    - 4-vägsstretch
    - 100% Polyamid

    Modellen på bilden är 177 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 92% Polyamide 8% Elastane
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 11176-001
      Kollektion: Deluxe Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    L S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    349 kr
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    L M S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    349 kr
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    L XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    699 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    L XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    699 kr
    Deluxe Seamless Stripe Tights Black
    S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Black
    699 kr
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    L M S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    349 kr
    Deluxe Seamless Tank Top White
    L M S XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top White
    399 kr

    Andra köpte även

    Deluxe Seamless Tank Top White
    L M S XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top White
    399 kr
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    L XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    699 kr
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    L S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    349 kr
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    L M S XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America