&noscript=1" /> Define Adjustable Sports Bra Light Grey Melange | Köp träningsk

ICIW Family looking great!

Define Adjustable Sports Bra Light Grey

Justerbar seamless sport-BH med lätt support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXSL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Justerbar i midjan
    - ICIW-logga i fram
    - 92% Nylon 8 %Spandex
    - SWEATTECH™
    - Justerbara axelband med flera funktioner
    - Lätt support

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Ljusgrå
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Artnr: 11313-069
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Seamless Bikers Light Grey Wmn
    50
    L M S XS
    Define Seamless Bikers Light Grey Wmn
    250 kr (499 kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    60
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    160 kr (399 kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
    60
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
    160 kr (399 kr)
    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    50
    XS
    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    175 kr (349 kr)
    Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
    50
    M
    Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
    300 kr (599 kr)
    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    50
    L M
    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    300 kr (599 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    40
    L M
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    419 kr (699 kr)
    Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
    50
    L M S XL
    Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
    225 kr (449 kr)
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    40
    L M XL XS
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    239 kr (399 kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt Pink Melange Wmn
    40
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Pink Melange Wmn
    239 kr (399 kr)

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    419 kr (599 kr)
    Define Adjustable Sports Bra Faded Violet Melange
    70
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Faded Violet Melange
    120 kr (399 kr)
    Define Seamless Sports Bra Black
    30
    L M S XL
    Define Seamless Sports Bra Black
    244 kr (349 kr)
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    40
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    359 kr (599 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America