Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White

399 kr / 249 kr

Seamless sport-BH med logo-band. Medium support.

Vald färg: Beige
Finns även i dessa färger
Define Logo Seamless Sports Bra Black/Dk Grey
Define Logo Seamless Sports Bra Blush
Define Logo Seamless Sports Bra Graphite/Black
Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
Define Logo Seamless Sports Bra Light Grey
Define Logo Seamless Sports Bra Powder Blue
Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White
Välj storlek
XS S M Få kvar i lager! L XL XXL
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Återvunna material
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
39
M XL XXL L S XS
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
399 kr (649 kr)
Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Fyrvägsstretch

    Materialet är stretchigt både vertikalt och horisontellt vilket ger en otrolig flexibilitet och elasticitet. Det ger full rörlighet för att din träning ska bli så bra som möjligt.

    Medium support

    Sport-BHn har medium support. Passar medelintensiva aktiviteter.

Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Fyrvägsstretch

    Materialet är stretchigt både vertikalt och horisontellt vilket ger en otrolig flexibilitet och elasticitet. Det ger full rörlighet för att din träning ska bli så bra som möjligt.

    Medium support

    Sport-BHn har medium support. Passar medelintensiva aktiviteter.

  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek S.

    Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW-logga på resåren i midjan
    - 4-vägsstretch
    - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
    - Medium Support

    Detaljer
      Färg: Beige
      Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Återvunna material: Ja
      Artnr: 11829-224
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      - SWEATTECH™ teknologi
      - ICIW-logga på resåren i midjan
      - 4-vägsstretch
      - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
      - Medium Support

      Detaljer
        Färg: Beige
        Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Återvunna material: Ja
        Artnr: 11829-224
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      39
      M XL XXL L S XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      399 kr (649 kr)

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      39
      M XL XXL L S XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      399 kr (649 kr)

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      39
      M XL XXL L S XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      399 kr (649 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      699 kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      349 kr
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      50
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      249 kr (499 kr)
      Define Seamless Sports Bra White
      L S M XS
      Define Seamless Sports Bra White
      349 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      39
      M XL XXL L S XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      399 kr (649 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      699 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America