&noscript=1" /> Evolution Seamless Sports Bra Green Melange | Köp träningskläde

Evolution Seamless Sports Bra Green Melange

399 kr

Seamless sport-BH med korsande ryggband. Medium support.

Vald färg: Mörkgrön
Finns även i dessa färger
Evolution Seamless Sports Bra Black
Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS S M L
Köp matchande del
Nyhet!
Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
XS
Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
699 kr
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

    Evolution-kollektionen är gjord för att hjälpa dig utvecklas i din träning. Steppa upp med hjälp av seamless-teknologi, hög midja och snabbtorkande material med vår egenutvecklade SWEATTECH™-behandling. Evolution in all ways, always!

    - SWEATTECH™ teknologi
    - Reflekterande ICIW-logga
    - 4-vägsstretch
    - Smickrande design i ryggen
    - Urtagbara kupor
    - Medium support

    Detaljer
      Färg: Mörkgrön
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11842-106
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • Evolution-kollektionen är gjord för att hjälpa dig utvecklas i din träning. Steppa upp med hjälp av seamless-teknologi, hög midja och snabbtorkande material med vår egenutvecklade SWEATTECH™-behandling. Evolution in all ways, always!

      - SWEATTECH™ teknologi
      - Reflekterande ICIW-logga
      - 4-vägsstretch
      - Smickrande design i ryggen
      - Urtagbara kupor
      - Medium support

      Detaljer
        Färg: Mörkgrön
        Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11842-106
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Shop the look

      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      699 kr

      Shop the look

      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      699 kr

      Andra köpte även

      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      699 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      699 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      399 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      399 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Navy Melange
      S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Navy Melange
      699 kr
      Evolution Seamless Sports Bra Black
      XS
      Evolution Seamless Sports Bra Black
      399 kr
      Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
      XS
      Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
      399 kr
      Nyhet!
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      L XS
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      799 kr

      Andra köpte även

      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      699 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      699 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      399 kr
      Nyhet!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      399 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America