&noscript=1" /> Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange | Köp träningskläder onli

ICIW Family looking great!

Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange

Sport-BH i seamlessmaterial med mesh i ryggen. Låg support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • All hail the Queen! Queen Mesh är en av våra mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Med sitt superbekväma seamlessmaterial, snygga och funktionella meshmönster och utmärkta passform hör den hemma i varje träningsgarderob.

    Både tights och sport-BH är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svetten och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen.

    Serien finns i en uppsjö av färger för att du ska kunna hitta just din favorit.

    - Fyrvägsstretch
    - Reflekterande ICIW-logga framtill
    - Hög andingsförmåga
    - Snabbtorkande
    - 360°-rörelse
    - Urtagbara kupor
    - Lätt support

    Modellen på bilden är 175 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Mörkblå
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10633-105
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Queen Mesh Tights Dk Teal Melange Wmn
    50
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Dk Teal Melange Wmn
    349 kr (699 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
    43
    L
    Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
    199 kr (349 kr)
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    43
    L M XS
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    199 kr (349 kr)
    Queen Mesh 7/8 Tights Khaki Melange Wmn
    50
    XS
    Queen Mesh 7/8 Tights Khaki Melange Wmn
    349 kr (699 kr)
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Khaki Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Khaki Melange
    549 kr

    Andra köpte även

    Queen Mesh Tights Dk Teal Melange Wmn
    50
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Dk Teal Melange Wmn
    349 kr (699 kr)
    Queen Mesh Tights Khaki Melange Wmn
    50
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Khaki Melange Wmn
    349 kr (699 kr)
    Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
    43
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
    199 kr (349 kr)
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    699 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America