Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange | Köp träningskläder onl
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 11.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
Queen Mesh Sports Bra Burgundy Melange
Mörkröd
Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Green Melange
Mörkgrön
Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
Beige
Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Lt Grey Melange v2
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
Ljusgrön
Queen Mesh Sports Bra Navy Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Neon Orange
Orange
Queen Mesh Sports Bra Pink Melange
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Purple Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Sky Blue Melange
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Solid Black
Svart
Queen Mesh Sports Bra Taupe
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
Brun
Queen Mesh Sports Bra Turqoise Melange Wmn
Turkos
Queen Mesh Sports Bra Yellow Melange
Gul
  • Beskrivning
  • All hail the Queen! Queen Mesh är en av våra mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Med sitt superbekväma seamlessmaterial, snygga och funktionella meshmönster och utmärkta passform hör den hemma i varje träningsgarderob.

    Både tights och sport-BH är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svetten och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen.

    Serien finns i en uppsjö av färger för att du ska kunna hitta just din favorit.

    - Fyrvägsstretch
    - Reflekterande ICIW-logga framtill
    - Hög andingsförmåga
    - Snabbtorkande
    - 360°-rörelse
    - Urtagbara kupor
    - Medium support

    Modellen på bilden är 160 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Lila
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10775-129
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America