ICIW Queen Mesh Sports Bra Mulberry Melange V2
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Gratis byten

Queen Mesh Sports Bra Mulberry Melange v2

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
Queen Mesh Sports Bra Blood Red
Ljus röd
Queen Mesh Sports Bra Blue Melange
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Burgundy Melange
Mörkröd
Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Green Melange
Mörkgrön
Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
Beige
Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Lt Green
Ljusgrön
Queen Mesh Sports Bra Lt Grey Melange v2
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
Ljusgrön
Queen Mesh Sports Bra Mulberry Melange v2
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Navy Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Neon Orange
Orange
Queen Mesh Sports Bra Pink Melange
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Purple Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Rose Pink Melange
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Sky Blue Melange
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Solid Black
Svart
Queen Mesh Sports Bra Solid Burgundy
Mörkröd
Queen Mesh Sports Bra Solid Navy
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Taupe
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
Brun
Queen Mesh Sports Bra Teal Melange v2
Turkos
Queen Mesh Sports Bra Turqoise Melange Wmn
Turkos
Queen Mesh Sports Bra Yellow Melange
Gul
  • Beskrivning
  • Queen Mesh V2 är som namnet avslöjar en uppföljning och vidareutveckling på vår bästsäljande Queen mesh serie. Den nya versionen har en vässad design, nya färger och nya produkter men fortsatt samma magiska passform och material.

    Seamless-materialet har en fyrvägsstretch och minimalt med sömmar som ger dig en ökad rörelsefrihet under träningen. Seamless-produktion har utöver komfort och passform även mindre påverkan på den globala miljön då mängden svinn vid produktion minimeras.

    Meshen skapar inte bara en snygg design effekt utan ökar även bh:ns andningsförmåga. Smala, dubbla axelband som är korsade i ryggen och inlägg i kuporna som går att plocka ur optimerar passformen och möjligheten att justera efter just din kropp.

    - ICIW-print på bröstet
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex

    Finns i flera färger. Matcha med andra plagg i serien för en komplett outfit.

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Rosa
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10264-071
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Recensioner

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se