&noscript=1" /> Ribbed Define Seamless Sports Bra Desert Sand | Köp träningsklä

ICIW Family looking great!

Ribbed Define Seamless Sports Bra Desert Sand

Sport-BH i ribbat seamless-material. Lätt support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Ni bad om det, vi levererar. Vår mest populära kollektion, Define Seamless, kommer nu i en ribbad modell. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights och sport-bh i flera snygga färger kommer Define Ribbed bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
    - Stretchigt och hållbart material
    - ICIW-logga
    - SWEATTECH™
    - Urtagbara inlägg
    - Lätt support

    Modellen på bilden är 168 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Beige
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Artnr: 11885-234
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    50
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    225 kr (449 kr)
    Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
    50
    L M S XL
    Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
    225 kr (449 kr)
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
    50
    L M S XL XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
    225 kr (449 kr)
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
    50
    XL
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
    350 kr (699 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    50
    L M
    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    300 kr (599 kr)
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    70
    L XS
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    120 kr (399 kr)
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
    50
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
    225 kr (449 kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    70
    L
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    120 kr (399 kr)

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    419 kr (599 kr)
    Define Seamless Sports Bra Black
    30
    L M S XL
    Define Seamless Sports Bra Black
    244 kr (349 kr)
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    40
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    359 kr (599 kr)
    Define Seamless Sports Bra White
    35
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra White
    227 kr (349 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America