Ribbed Seamless Sports Bra Graphite | Köp träningskläder online
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Gratis byten

Ribbed Seamless Sports Bra Graphite

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Sommarrea
Storleksguide
Välj storlek
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Snyggt och bekvämt var de två ledorden när vi designade Ribbed Seamless-kollektionen. Den här bh:n är tillverkad i ribbat material med fyrvägsstretch för att optimera din rörlighet och framhäva dina former utan att spela på komforten.

    - Löstagbara inlägg i kuporna
    - Korsade, reglerbara axelband
    - Medium support
    - Fyrvägsstretch
    - 93% Nylon, 1% Polyester, 6% Elastan

    Finns i flera färger. Kombinera med tights i samma serie för komplett outfit.

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek M.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkgrå
      Material: 93% Nylon, 1% Polyester, 6% Elastan
      Artnr: 10522-016
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Bästsäljare

    Sommarrea
    60
    M XS

    Andra köpte även

    Sommarrea
    60
    M XS

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se