ICIW Seamless Sport Bra Camo Dusty Pink
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 11.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Camo Seamless Sports Bra Dusty Pink

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXS
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
Camo Seamless Sports Bra Dk Green
MörkgrönCamoMönstrat
Camo Seamless Sports Bra Dk Grey
MörkgråCamoMönstrat
  • Beskrivning
  • Vad vore ICANIWILL utan camouflage? Ja det var frågan vi ställde oss när vi tog fram den senaste Seamless kollektionen. Vi har därför integrerat en sofistikerad stickad camouflage i våra nya Seamless plagg. Materialet har fyrvägsstretch och är producerade med den senaste seamless-teknologin som gör plaggen lätta, snabbtorkande och slitstarka.

    Seamlessproduktion har utöver komfort, funktion, design och passform även mindre påverkan på den globala miljön då mängden svinn vid produktion minimeras.

    - Camoprint
    - Detaljer i mesh
    - 57% Nylon, 35% Polyester, 8% Spandex
    - Stickad logga i resåren

    Modellen är 170 cm lång och bär storlek S.

    Finns i flera färger. Matcha med tights i samma serie för komplett outfit.

    Modellen på bilden är 166 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Camo , Mönstrat , Rosa
      Material: 57% Nylon, 35% Polyester, 8% Spandex
      Support: Medium support
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10362-085
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Bästsäljare

    Andra köpte även

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America