Snake Seamless Sports Bra Graphite | Köp träningskläder online
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

Snake Seamless Sports Bra Graphite

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXS
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • Våra superpopulära och bästsäljande seamless tights görs nu i ett tufft och chict ormskinnsmönster. Kollektionen är tillgänglig i flera färger med fuktavvisande egenskaper, seamless-teknologi, modern design och 100% squat proof. Här är din nya bästis!

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW-logga i fram
    - 76% Nylon 16% Polyester 8% Spandex
    - Tillgänglig i flera färger
    - Uttagbara inlägg
    - Medium support

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkgrå
      Material: 76% Nylon 16% Polyester 8% Spandex
      Support: Medium support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11039-016
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Bästsäljare

    Snake Seamless Tights Lt Grey Wmn
    57
    L
    Snake Seamless Tights Lt Grey Wmn
    299 kr (699 kr)
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    43
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    199 kr (349 kr)
    Snake Seamless Tights Lt Green Wmn
    57
    L
    Snake Seamless Tights Lt Green Wmn
    299 kr (699 kr)
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    43
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    199 kr (349 kr)

    Andra köpte även

    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    43
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    199 kr (349 kr)
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    599 kr
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    43
    L M XL
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    399 kr (699 kr)
    Nimble Sports Bra Faded Violet
    43
    L M S XL XS
    Nimble Sports Bra Faded Violet
    229 kr (399 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America