&noscript=1" /> Define Logo Seamless Tights Wmn Blush | Köp träningskläder onli

Define Logo Seamless Tights Wmn Blush

649 kr

Seamless träningstights med logoband. Hög midja och fullängd.

Vald färg: Rosa
Finns även i dessa färger
Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
Define Logo Seamless Tights Wmn Blush
Define Logo Seamless Tights Wmn Graphite/Black
Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
Define Logo Seamless Tights Wmn Light Grey
Define Logo Seamless Tights Wmn Powder Blue
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS S Bevaka Storlek M L XL XXL
Köp matchande del
Nyhet!
Återvunna material
Define Logo Seamless Sports Bra Blush
L M S XL XS XXL
Define Logo Seamless Sports Bra Blush
399 kr
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek S.

    Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - SWEATTECH™ technology
    - ICIW-logga på resåren i midjan med silikonband
    - 4-vägsstretch
    - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
    - Hög midja
    - Fullängd

    Detaljer
      Färg: Rosa
      Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11882-233
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      - SWEATTECH™ technology
      - ICIW-logga på resåren i midjan med silikonband
      - 4-vägsstretch
      - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
      - Hög midja
      - Fullängd

      Detaljer
        Färg: Rosa
        Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11882-233
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Shop the look

      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      399 kr

      Shop the look

      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      399 kr

      Andra köpte även

      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      399 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      699 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      349 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr

      Andra köpte även

      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Blush
      399 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      699 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America