&noscript=1" /> Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue | Köp träningsklä

ICIW Family looking great!

Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue

Seamless tights med ett unikt batikmönster. Fullängd och hög midja.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • No fear, the new tights are here! Våra Define Seamless Tights har minimalt med sömmar, för att öka komforten och rörligheten under din träning. Med sin breda resår sitter de på plats och är otroligt bekväma på benen.

    Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång.

    Tighsten har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

    - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Hög midja
    - ICIW-logga på höft och på höger ben
    - Unikt batikmönster - inget plagg är det andra likt

    Finns i flera färger. Matcha med överdel och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outiften.

    Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Ljusblå
      Material: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11898-236
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    20
    S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    20
    M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    559 kr (699 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Dark Greige
    559 kr (699 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    50
    L M
    Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    300 kr (599 kr)
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
    50
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
    225 kr (449 kr)
    Define Adjustable Sports Bra Faded Violet Melange
    70
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Faded Violet Melange
    120 kr (399 kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    70
    L
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    120 kr (399 kr)

    Andra köpte även

    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    20
    S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    319 kr (399 kr)
    Define Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    419 kr (599 kr)
    Define Seamless Sports Bra Black
    30
    L M S XL
    Define Seamless Sports Bra Black
    244 kr (349 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    20
    M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    559 kr (699 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America