Define Seamless Tights Black Wmn | Köp träningskläder online på
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 20.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Define Seamless Tights Black Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • No fear, the new tights are here! Våra Define Seamless Tights har en 7/8-delslängd och minimalt med sömmar, för att öka komforten och rörligheten under din träning. Med sin breda resår sitter de på plats och är otroligt bekväma på benen.

    Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång.

    Tighsten har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Hög midja
    - ICIW-logga på höft och på höger ben

    Finns i flera färger. Matcha med överdel och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outiften.

    Modellen på bilden är 172 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10492-001
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Cropped 1/4 Zip Black
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Black
    429 kr
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    499 kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    L M
    Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
    399 kr
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    399 kr
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    38
    L
    Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
    249 kr (399 kr)
    Define Seamless Pocket Tights Black
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Black
    699 kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    L M S
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    429 kr
    Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
    349 kr
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Graphite
    L M S XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Graphite
    429 kr

    Andra köpte även

    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L XS M S
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    599 kr
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America