&noscript=1" /> Define Seamless Tights Black Wmn | Köp träningskläder online på

Define Seamless Tights Black Wmn

599 kr

Seamless träningstights med hög midja.

Vald färg: Svart
Finns även i dessa färger
Define Seamless Tights Black Wmn
Define Seamless Tights Graphite Wmn
Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
Define Seamless Tights Light Grey Wmn
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS S M L XL Bevaka Storlek
Köp matchande del
Define Seamless Sports Bra Black
XL L M S XS
Define Seamless Sports Bra Black
349 kr
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 172 cm lång och bär storlek XS.


    No fear, the new tights are here! Våra Define Seamless Tights har minimalt med sömmar, för att öka komforten och rörligheten under din träning. Med sin breda resår sitter de på plats och är otroligt bekväma på benen.

    Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång.

    Tighsten har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Hög midja
    - ICIW-logga på höft och på höger ben

    Finns i flera färger. Matcha med överdel och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outiften.
    Detaljer
      Färg: Svart
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10492-001
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning


    • No fear, the new tights are here! Våra Define Seamless Tights har minimalt med sömmar, för att öka komforten och rörligheten under din träning. Med sin breda resår sitter de på plats och är otroligt bekväma på benen.

      Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång.

      Tighsten har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

      - 92% Nylon, 8% Spandex
      - Bra andasförmåga
      - Hög midja
      - ICIW-logga på höft och på höger ben

      Finns i flera färger. Matcha med överdel och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outiften.
      Detaljer
        Färg: Svart
        Material: 92% Nylon, 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 10492-001
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Black
      L M S XS
      Define Adjustable Sports Bra Black
      399 kr
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L M S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      449 kr
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      499 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L M S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      699 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L M S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Black
      L M S XS
      Define Adjustable Sports Bra Black
      399 kr
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L M S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      449 kr
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      499 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L M S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      699 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L M S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L M S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      399 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      699 kr
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      499 kr
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Black
      L M S XL XS
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Sports Bra Black
      XL L M S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America