Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn | Köp träningskläder onlin
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 11.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXSSM
Finns även i dessa färger
Dynamic Seamless Tights Black Wmn
Svart
Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
Mörkgrå
  • Beskrivning

  • Dynamic kollektionen är tillverkad med hjälp av den senaste seamless-teknologin och kollektionen innehåller linne, crop top, sport-bh och tights i solida färger med både snygga och funktionella detaljer i mesh.

    - Detaljer i mesh för maximal kylning under svettiga pass
    - Design som framhäver dina former
    - 4-vägsstretch för ohämmad rörlighet
    - Hög midja
    - ICIW logga på höften i silverfärg
    - Tillverkade med minimalt svinn (fördel med seamless)
    - Tvättråd stickade på insidan av mudd
    - 7/8 längd (finns även i längd 3/4)

    Material: 96% Polyamid, 4% Spandex

    Modellen är 163 cm lång och bär storlek XS.

    Finns i flera färger. Se resten av Dynamic-kollektionen för ett matchande set.

  • Specifikation
    • Färg: Ljus röd
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10272-089
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Black Week
    30
    L M S XS

    Recensioner

    Bästsäljare

    Black Week
    30
    L M S XS
    Black Week
    70
    L
    Black Week
    60
    L XS
    Black Week
    60
    L

    Andra köpte även

    Black Week
    30
    L M S XS
    Black Week
    30
    L M S XS
    Black Week
    30
    L M S
    Black Week
    30
    L M S XS

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America