ICIW Queen Mesh 7/8 Tights V2 Mulberry Melange Wmn
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Gratis byten

Queen Mesh 7/8 Tights v2 Mulberry Melange Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
Queen Mesh 7/8 Tights Blood Red Wmn
Mörkröd
Queen Mesh 7/8 Tights Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh 7/8 Tights Lavender Melange Wmn
Lila
Queen Mesh 7/8 Tights Lt Green Wmn
Ljusgrön
Queen Mesh 7/8 Tights Mint Melange Wmn
Ljusgrön
Queen Mesh 7/8 Tights Neon Orange Wmn
Orange
Queen Mesh 7/8 Tights Pink Melange Wmn
Rosa
Queen Mesh 7/8 Tights Powder Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh 7/8 Tights Rose Pink Melange Wmn
Rosa
Queen Mesh 7/8 Tights Sky Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh 7/8 Tights Turqoise Melange Wmn
Turkos
Queen Mesh 7/8 Tights v2 Lt Grey Melange Wmn
Ljusgrå
Queen Mesh 7/8 Tights v2 Mulberry Melange Wmn
Rosa
Queen Mesh 7/8 Tights v2 Teal Melange Wmn
Turkos
Queen Mesh 7/8 Tights Yellow Melange Wmn
Gul
  • Beskrivning

  • Dessa träningstights har hög midja, 7/8 längd, smickrande kontrastdetaljer och mesh-design. Den extra höga mudden i midjan håller tightsen på plats. En ICIW-logga i reflex-print på framsidan höften.

    Plagget är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svett och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktigt material gör tightsen perfekta till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    - Seamlessteknologi
    - Reflexlogga på vänster höft
    - Mesh-design på baksidan av benen
    - 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex

    Är du mellan två storlekar rekommenderar vi att du väljer den större storleken. 

    OBS! På grund av designen med mesh-hål på sidan av tightsen bör du undvika att dra hårt vid just hålen på benen.

    Finns i flera färger. Queen Mesh-kollektionen innehåller tights, långärmade tröjor, sport-bh och linnen. Matchande delar i Queen kollektionen säljs separat.

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Rosa
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10261-071
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Recensioner

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se