&noscript=1" /> Snake Seamless Tights Graphite Wmn | Köp träningskläder online
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

ICIW Family looking great!

Snake Seamless Tights Graphite Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
SOMMARREA
Storleksguide
Välj storlek
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • Våra superpopulära och bästsäljande seamless-tights görs nu i ett tufft och chict ormskinnsmönster. Kollektionen är tillgänglig i flera färger med fuktavvisande egenskaper, seamless-teknologi, modern design och 100% squat proof. Här är din nya bästis!

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW-logga på höften
    - 100% squat proof
    - 76% Nylon 16% Polyester 8% Spandex
    - Tillgänglig i flera färger
    - 4-vägsstretch för rörelse i 360°
    - Hög midja för perfekt passform
    - Fullängd

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkgrå
      Material: 76% Nylon 16% Polyester 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11042-016
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    139.60 kr (349 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    139.60 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    139.60 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    139.60 kr (349 kr)

    Andra köpte även

    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    139.60 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    60
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    139.60 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    419.30 kr (599 kr)
    SOMMARREA
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    50
    L M XL
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    349.50 kr (699 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America