Summer Sale

Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White

119 kr / 60 kr

2-pack stringtrosor i seamless-material.

Vald färg: Svart
Välj storlek
LXL
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Produktens tekniska aspekter
  • Seamless

    Seamless är rent tekniskt en stickningsmetod som används vid produktion. Till skillnad mot “Cut and sew” innebär Seamless att plaggen rundstickas direkt i en maskin och färdigställs sedan genom att man skär upp delar av plagget för att skapa ärmar och öppningar för att sedan sys ihop. Det innebär att ett färdigställt seamlessplagg kan ha sömmar men betydligt färre än ett plagg i vanligt konventionell “cut and sew”-teknik.

    Stickningstekniken Seamless har utvecklats enormt de senaste 5-10 åren och möjliggör idag flera olika typer av tekniska och prestationsförhöjande element som till exempel kompression, ventilation, flexibilitet, minskad friktion och fritt från obekväma sömmar. Utöver design och tekniska element innebär även seamlessproduktion minskat tygsvinn, där istället för att skära ut delarna till plaggen från ett större tygstycke så stickas seamlessplagg direkt för sitt slutändamål.

    Man kan genom att ändra garn eller garnets komposition och hur man behandlar det, uppnå oändliga kombinationer av stretch, handkänsla, design och passform.

Produktens tekniska aspekter
  • Seamless

    Seamless är rent tekniskt en stickningsmetod som används vid produktion. Till skillnad mot “Cut and sew” innebär Seamless att plaggen rundstickas direkt i en maskin och färdigställs sedan genom att man skär upp delar av plagget för att skapa ärmar och öppningar för att sedan sys ihop. Det innebär att ett färdigställt seamlessplagg kan ha sömmar men betydligt färre än ett plagg i vanligt konventionell “cut and sew”-teknik.

    Stickningstekniken Seamless har utvecklats enormt de senaste 5-10 åren och möjliggör idag flera olika typer av tekniska och prestationsförhöjande element som till exempel kompression, ventilation, flexibilitet, minskad friktion och fritt från obekväma sömmar. Utöver design och tekniska element innebär även seamlessproduktion minskat tygsvinn, där istället för att skära ut delarna till plaggen från ett större tygstycke så stickas seamlessplagg direkt för sitt slutändamål.

    Man kan genom att ändra garn eller garnets komposition och hur man behandlar det, uppnå oändliga kombinationer av stretch, handkänsla, design och passform.

  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • En av våra absolut mest sålda produkter! Dessa seamless-trosor är framtagna för att passa våra tights optimalt. Lätta, mjuka och snabbtorkande, vi lovar att de kommer bli en favorit!

    - Säljs i 2-pack
    - String-modell
    Detaljer
      Färg: Svart , Vit
      Material: 92% Polyamide, 8% Elastane
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: ICIW-209
      Kollektion: Everyday Collection
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • En av våra absolut mest sålda produkter! Dessa seamless-trosor är framtagna för att passa våra tights optimalt. Lätta, mjuka och snabbtorkande, vi lovar att de kommer bli en favorit!

      - Säljs i 2-pack
      - String-modell
      Detaljer
        Färg: Svart , Vit
        Material: 92% Polyamide, 8% Elastane
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: ICIW-209
        Kollektion: Everyday Collection
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      30
      XS M XL L S
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      90 kr (129 kr)
      Everyday Racerback Tank Top Black
      35
      L XS M
      Everyday Racerback Tank Top Black
      162 kr (249 kr)
      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      30
      M XS S
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      90 kr (129 kr)
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      50
      L S M XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      225 kr (449 kr)
      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      30
      S XS
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      90 kr (129 kr)
      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      30
      XS XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      90 kr (129 kr)
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      25
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      374 kr (499 kr)
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      40
      L S M XS
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      239 kr (399 kr)

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      30
      XS M XL L S
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      90 kr (129 kr)
      Everyday Racerback Tank Top Black
      35
      L XS M
      Everyday Racerback Tank Top Black
      162 kr (249 kr)
      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      30
      M XS S
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      90 kr (129 kr)
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      50
      L S M XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      225 kr (449 kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom