&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra Sage Melange | Köp träningskläder on

ICIW Family looking great!

Define Seamless Sports Bra Sage Melange

Seamless sport-BH med lätt support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXS
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    Med sin breda resår nertill och stretchiga material sitter sport-bh:n på plats och får en bra passform. Snygga detaljer i tyget med ICIW-logga på bröstet och i ryggen. Brottarrygg och dubbla axelband för snygg och skön design.

    - Bra andningsförmåga
    - ICIW-logga på bröstet och på ryggen
    - Borttagbar vaddering i kuporna

    Finns i flera färger. Matcha med tights eller överdel i samma kollektion för den perfekta outfiten.

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Ljusgrön
      Material: 53%Nylon 41%Polyester 6%Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11253-174
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    38
    L XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    249 kr (399 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Bikers Pink Melange Wmn
    L M XS
    Define Seamless Bikers Pink Melange Wmn
    499 kr
    Nyhet!
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
    449 kr
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    699 kr
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    349 kr

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    599 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    38
    L XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    249 kr (399 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America