&noscript=1" /> Willow Sports Bra Light Grey Melange | Köp träningskläder onlin

ICIW Family looking great!

Willow Seamless Sports Bra Light Grey Melange

Seamless sport-BH med ribbade detaljer. Medium support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Willow är en supermjuk kollektion optimerat för komfort och passform tack vare fyrvägsstretch och SWEATTECH™-teknologi för god fuktavledningsförmåga. Willow tights och sport-BH är desaignade för alla typer av träning med 360 graders rörelse och minimalt med irriterande sömmar.

    - ICIW-logga i fram
    - Ribbade detaljer
    - Fyrvägsstretch
    - SWEATTECH™
    - 56% Polyamide 40% Polyester 4% Elastane
    - Urtagbara kupor
    - Medium support

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Ljusgrå
      Material: 56% Polyamide 40% Polyester 4% Elastane
      Support: Lätt support
      Artnr: 11329-069
      Kollektion: Willow Collection
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    699 kr

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Willow Seamless Tights Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Tights Grey Melange
    699 kr
    Nyhet!
    Package Deal
    Willow Seamless Set Grey Melange
    27
    Willow Seamless Set Grey Melange
    799 kr (1098 kr)
    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    699 kr
    Willow Seamless Sports Bra Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Sports Bra Grey Melange
    399 kr

    Andra köpte även

    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Tights Light Grey Melange
    699 kr
    Willow Seamless Sports Bra Caramel Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Sports Bra Caramel Melange
    399 kr
    Willow Seamless Sports Bra Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Sports Bra Grey Melange
    399 kr
    Willow Seamless Tights Grey Melange
    L M S XS
    Willow Seamless Tights Grey Melange
    699 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America