&noscript=1" /> Define Seamless Tights Graphite Wmn | Köp träningskläder online

ICIW Family looking great!

Define Seamless Tights Graphite Wmn

Seamless träningstights med hög midja.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSMLXL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • No fear, the new tights are here! Våra Define Seamless Tights har minimalt med sömmar, för att öka komforten och rörligheten under din träning. Med sin breda resår sitter de på plats och är otroligt bekväma på benen.

    Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång.

    Tighsten har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Hög midja
    - ICIW-logga på höft och på höger ben

    Finns i flera färger. Matcha med överdel och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outiften.

    Modellen på bilden är 177 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Mörkgrå
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10493-016
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    L M S
    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    449 kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    399 kr
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    399 kr
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    399 kr
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    L M S XL XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    349 kr

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
    399 kr
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
    699 kr
    Ribbed Define Seamless Tights Smokey Blue Wmn
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Smokey Blue Wmn
    699 kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    L
    Define Seamless Cropped T-shirt Faded Violet Melange Wmn
    399 kr

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    599 kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    L M S XL XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America