&noscript=1" /> Scrunch Seamless Tights Black | Köp träningskläder online på IC

ICIW Family looking great!

Scrunch Seamless Tights Black

Seamless träningstights med scrunch-detalj. Hög midja.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Your favorite scrunch style, nu som seamless! Med scrunch-effekt i stussen framhäver du dina former. Materialet är mjukt och skönt mot kroppen och tightsen andas bra. Vad mer kan man önska av sina träningskläder?!

    Dessa tights har scrunch vilket förbättrar formen och har en lyftande påverkan på stussen, hög midja för perfekt passform. Materialet andas bra och transporterar därför ut svett effektivt för att du ska känna dig sval under träningspasset.

    - Stickad scrunch-teknologi som framhäver dina former och håller dig torr med vår SWEATTECH™-teknologi
    - Mindre avfall i produktionen tack vare seamless-stickning
    - Smickrande design som framhäver dina former
    - ICIW-logga på höften
    - Fyrvägsstretch för 360° rörlighet
    - Hög midja för en perfekt passform
    - Fullängd
    - 90% Polyamid, 10% Spandex

    Modellen på bilden är 175 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Svart
      Material: 90% Polyamide, 10% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11189-001
      Kollektion: Scrunch Collection
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Scrunch T-shirt White Wmn
    L M S XL XS
    Scrunch T-shirt White Wmn
    449 kr
    Scrunch T-shirt Black Wmn
    L M S XL XS
    Scrunch T-shirt Black Wmn
    449 kr
    Scrunch V-shape Tie Shorts Anthracite Wmn
    L M XL XS
    Scrunch V-shape Tie Shorts Anthracite Wmn
    549 kr
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    799 kr

    Andra köpte även

    Scrunch Tights Black Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch Tights Black Wmn
    699 kr
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    799 kr
    Scrunch Tights Anthracite Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch Tights Anthracite Wmn
    699 kr
    Scrunch Seamless Tights Deep Red
    L M S XS
    Scrunch Seamless Tights Deep Red
    699 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America