&noscript=1" /> Define Ribbed Sports Bra Black | Köp träningskläder online på I

ICIW Family looking great!

Ribbed Define Seamless Sports Bra Black

Sport-BH i ribbat seamless-material. Lätt support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSMLXL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Ni bad om det, vi levererar. Vår mest populära kollektion, Define Seamless, kommer nu i en ribbad modell. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights och sport-bh i flera snygga färger kommer Define Ribbed bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
    - Stretchigt och hållbart material
    - ICIW-logga
    - SWEATTECH™
    - Urtagbara inlägg
    - Lätt support

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Svart
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11366-001
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
    549 kr
    Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
    699 kr

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    L M S
    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    399 kr
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
    L M S XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve White
    429 kr
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    449 kr
    Nyhet!
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    449 kr

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    599 kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    349 kr
    Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
    699 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America