Queen Mesh Long Sleeve Navy Melange Wmn | Köp träningskläder on
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Gratis byten

Queen Mesh Long Sleeve Navy Melange Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Sommarrea
Storleksguide
Välj storlek
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Queen Mesh kollektionen innehåller tights, långärmade tröjor, sport-BH och linnen. Dessa seamless-tröjor är tillverkade i ett superlätt, snabbtorkande material, med 48% Polyamide 43%polyester och 7% Spandex. Perfekt för dina tuffa träningspass.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial. Dekorativt mönster på sidan samt på baksidan av tröjan.

    Tyget är skapat med vävd mesh-teknik som hjälper till att ventilera ut kroppsvärmen under träningen. ICIW-tryck på bröst samt lodrätt längst övre rygg. Alla tryck har reflex-teknik och hjälper dig synas i mörkret.

    -Seamless-teknologi
    -Reflextryck på bröst och rygg
    -Snabbtorkande material
    -Meshdetaljer på axlarna
    -48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex

    Normala i storleken. Välj din vanliga storlek.

    Modellen är 162cm lång, väger 54kg och har storlek XS på bilden.

    Finns i flera färger. Matchande delar i Queen kollektionen säljs separat.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkblå
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: ICIW-474
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Sommarrea
    20
    L M XS S
    Sommarrea
    20
    L M S XS

    Recensioner

    Bästsäljare

    Sommarrea
    20
    L M S XS
    Sommarrea
    40
    XS
    Sommarrea
    20
    M S XS
    Sommarrea
    50
    M S XS

    Andra köpte även

    Sommarrea
    70
    L M S XL XXL
    Sommarrea
    70
    L M S XL XXL
    Sommarrea
    70
    XS
    Sommarrea
    70
    L M S XL

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se