Queen Mesh Sports Bra Solid Black | Köp träningskläder online p
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Gratis byten

Queen Mesh Sports Bra Solid Black

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Sommarrea
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
Queen Mesh Sports Bra Blood Red
Ljus röd
Queen Mesh Sports Bra Blue Melange
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Burgundy Melange
Mörkröd
Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Green Melange
Mörkgrön
Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
Mörkgrå
Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
Beige
Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Lt Green
Ljusgrön
Queen Mesh Sports Bra Lt Grey Melange v2
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
Ljusgrön
Queen Mesh Sports Bra Mulberry Melange v2
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Navy Melange
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Neon Orange
Orange
Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Purple Melange
Lila
Queen Mesh Sports Bra Rose Pink Melange
Rosa
Queen Mesh Sports Bra Sky Blue Melange
Ljusblå
Queen Mesh Sports Bra Solid Black
Svart
Queen Mesh Sports Bra Solid Burgundy
Mörkröd
Queen Mesh Sports Bra Solid Navy
Mörkblå
Queen Mesh Sports Bra Taupe
Ljusgrå
Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
Brun
Queen Mesh Sports Bra Teal Melange v2
Turkos
Queen Mesh Sports Bra Turqoise Melange Wmn
Turkos
Queen Mesh Sports Bra Yellow Melange
Gul
  • Beskrivning
  • Originalet ( och bästsäljande) Queen Mesh kollektionen är nu även tillgänglig i de efterlängtade enfärgad modellerna. Denna ikoniska mesh designen är kaxig, iögonfallande och lätt att känna igen samtidigt som den är stilren och subtil.

    Denna Sport-BH har precis som de andra Queen Mesh BH:arna samma breda stabila mudd runt midjan, mesh stickning, 4-vägsstretch, justerbara axelband, logga i reflex och inlägg som du kan ta ur om du så önskar. Materialet transporterar effektivt bort svett och torkar fort. Sport BH:n är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det kvalitativa materialet behåller färg och form tvätt efter tvätt. Seamlessproduktion minimerar överblivet tyg vid produktion och bidrar därför till en mindre miljöpåverkan.

    - Seamlessteknologi
    - ICIW-logotyp i reflex
    - Bred mudd / Medium Support
    - Justerbara axelband
    - 4-vägsstretch
    - Löstagbara inlägg
    - 90% Polyamide, 10% Spandex

    Är du mellan två storlekar rekommenderar vi att du väljer den större storleken. 

    Finns i flera färger. Den enfärgade Queen Mesh-kollektionen innehåller tights (säljs separat) och sport-bh.

    Modellen på bilden är 172 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 90% Polyamide, 10% Spandex
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10381-001
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Sommarrea
    20
    L M S XS
    Sommarrea
    20
    L XS M S
    319.20 kr 399 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Sommarrea
    50
    L M S XS
    Sommarrea
    50
    L XS
    Sommarrea
    20
    XS
    Sommarrea
    20
    M S XS L

    Andra köpte även

    Sommarrea
    20
    L M S XS
    Sommarrea
    20
    L M S XS
    Sommarrea
    20
    L M S XS
    Sommarrea
    20
    L M S XS

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se