&noscript=1" /> Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black | Köp träningsklä

ICIW Family looking great!

Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black

Extra croppad långärmad tröja.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW-reflexlogga i fram
    - Fyrvägsstretch
    - Rörelse i 360°
    - 92% återvunnen nylon, 8% spandex
    - Extra kort

    Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Svart
      Material: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11892-237
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
    359 kr (449 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    20
    S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    20
    M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
    559 kr (699 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Dark Greige
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Dark Greige
    559 kr (699 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
    559 kr (699 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    40
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    359 kr (599 kr)
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    50
    L M S
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    275 kr (549 kr)
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Graphite
    30
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Graphite
    314 kr (449 kr)
    Define Seamless LS Crop Top Lemon Melange Wmn
    40
    L
    Define Seamless LS Crop Top Lemon Melange Wmn
    239 kr (399 kr)

    Andra köpte även

    Define Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    419 kr (599 kr)
    Define Seamless Sports Bra Black
    30
    L M S XL
    Define Seamless Sports Bra Black
    244 kr (349 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
    319 kr (399 kr)
    Nyhet!
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless LS Shoulder Top Black
    359 kr (449 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America