&noscript=1" /> Everyday Seamless LS Black Wmn | Köp träningskläder online på I

Everyday Seamless LS Black Wmn

449 kr

Långärmad träningströja i seamless-material. Tightare passform.

Vald färg: Svart
Finns även i dessa färger
Everyday Seamless LS Black Wmn
Everyday Seamless LS Graphite Wmn
Everyday Seamless LS White Wmn
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS Få kvar i lager! S M Få kvar i lager! L
Köp matchande del
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

    Dessa nya långärmade tröjor är tillverkade i ett superlätt, snabbtorkande material, med 94% Nylon 6% Elastan. Perfekt för dina tuffa träningspass.

    Dekorativt vävt mönster även på sidan samt på ryggen av tröjan. Mönstren är skapade med vävd mest-teknik som dessutom hjälper till att ventilera ut kroppsvärmen under träningen. ICIW-tryck på framsidan samt mellan skulderbladen på ryggen. Reflekterande (reflex) detaljer på nederkant av tröjan bak.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    Finns i flera färger.

    Normala i storleken, välj din vanliga storlek.
    Detaljer
      Färg: Svart
      Material: 94% Nylon, 6% Elastane
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11245-001
      Kollektion: Everyday Collection
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • Dessa nya långärmade tröjor är tillverkade i ett superlätt, snabbtorkande material, med 94% Nylon 6% Elastan. Perfekt för dina tuffa träningspass.

      Dekorativt vävt mönster även på sidan samt på ryggen av tröjan. Mönstren är skapade med vävd mest-teknik som dessutom hjälper till att ventilera ut kroppsvärmen under träningen. ICIW-tryck på framsidan samt mellan skulderbladen på ryggen. Reflekterande (reflex) detaljer på nederkant av tröjan bak.

      Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

      Finns i flera färger.

      Normala i storleken, välj din vanliga storlek.
      Detaljer
        Färg: Svart
        Material: 94% Nylon, 6% Elastane
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11245-001
        Kollektion: Everyday Collection
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Andra köpte även

      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      LXL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      119 kr
      Everyday Seamless LS White Wmn
      L M S XS
      Everyday Seamless LS White Wmn
      449 kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      L M S XL XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      499 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      L M S XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      449 kr
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      L M S XS
      Everyday Seamless LS Graphite Wmn
      449 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Graphite
      L M S XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn Graphite
      449 kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      L M S XL XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      499 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      L M S XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      449 kr

      Andra köpte även

      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      LXL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White
      119 kr
      Everyday Seamless LS White Wmn
      L M S XS
      Everyday Seamless LS White Wmn
      449 kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      L M S XL XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      499 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      L M S XS
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      449 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America