&noscript=1" /> Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Black Melange | Köp träningsklä

Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Black Melange

499 kr

Croppad långärmad tröja i seamless material.

Vald färg: Svart
Finns även i dessa färger
Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Black Melange
Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
M L
Köp matchande del
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek XS.

    Nombre Collection är tillverkad med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svett och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktsmaterial gör sport-bh:n perfekt till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

    Om du är ett fan av Ombre-kollektionen så har du tur, för det här är samma material men i en solid färg.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW-logga i fram
    - Fyrvägsstretch
    - Smickrande stickade detaljer
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Croppad passform

    Detaljer
      Färg: Svart
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11849-227
      Kollektion: Nombre Collection
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • Nombre Collection är tillverkad med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svett och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktsmaterial gör sport-bh:n perfekt till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

      Om du är ett fan av Ombre-kollektionen så har du tur, för det här är samma material men i en solid färg.

      - SWEATTECH™ teknologi
      - ICIW-logga i fram
      - Fyrvägsstretch
      - Smickrande stickade detaljer
      - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
      - Croppad passform

      Detaljer
        Färg: Svart
        Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11849-227
        Kollektion: Nombre Collection
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Andra köpte även

      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      449 kr
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      L XS
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      429 kr
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      499 kr
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      499 kr
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      449 kr
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      429 kr
      Nombre Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      429 kr
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Lt Grey Melange
      449 kr

      Andra köpte även

      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      449 kr
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      L XS
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      429 kr
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      499 kr
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Lt Grey Melange
      499 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America