&noscript=1" /> Define Seamless Bikers Light Grey Melange Wmn | Köp träningsklä

Define Seamless Bikers Light Grey Wmn

499 kr / 249 kr

Seamless cykelshorts med hög midja.

Vald färg: Ljusgrå
Finns även i dessa färger
Define Seamless Bikers Black Wmn
Define Seamless Bikers Faded Violet Melange Wmn
Define Seamless Bikers Light Grey Wmn
Define Seamless Bikers Pink Melange Wmn
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS S M L
Köp matchande del
Define Adjustable Sports Bra Light Grey
50
L XS
Define Adjustable Sports Bra Light Grey
199 kr (399 kr)
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

    Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
    - Stretchigt och hållbart material
    - ICIW-logga på vänster höft och stickad diskret logga på höger ben
    - SWEATTECH™
    - Hög midja för perfekt passform
    - 20 cm benlängd

    Detaljer
      Färg: Ljusgrå
      Längd shorts (cm): 20 cm
      Material: 57% Nylon, 35% Polyester 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11258-069
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
      - Stretchigt och hållbart material
      - ICIW-logga på vänster höft och stickad diskret logga på höger ben
      - SWEATTECH™
      - Hög midja för perfekt passform
      - 20 cm benlängd

      Detaljer
        Färg: Ljusgrå
        Längd shorts (cm): 20 cm
        Material: 57% Nylon, 35% Polyester 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11258-069
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      50
      L XS
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      199 kr (399 kr)
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      L M XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      399 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      L M
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      399 kr
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      50
      L
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      299 kr (599 kr)

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      50
      L XS
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      199 kr (399 kr)
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      L M XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      399 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      L M
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      399 kr
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      50
      L
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      299 kr (599 kr)

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      50
      L XS
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      199 kr (399 kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
      55
      M S
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
      249 kr (549 kr)
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
      29
      M S XS L
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
      249 kr (349 kr)
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Bikers Black Wmn
      499 kr
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
      45
      L M S XL XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Sand
      249 kr (449 kr)
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      50
      L XS
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      199 kr (399 kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
      55
      M S
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
      249 kr (549 kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America