Queen Shorts Black Wmn | Köp träningskläder online på ICANIWILL
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

Queen Shorts Black Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSL
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Dessa shorts har hög midja och den extra höga mudden i midjan håller shortsen på plats. En ICIW-logga i reflex-print på framsidan höften.

    - Seamlessteknologi
    - Reflexlogga på vänster höft
    - Fyrvägsstretch i senaste seamless-teknoloki för att öka rörligheten
    - 70% Nylon, 22% Polyester,8% Spandex ger ett stretchigt och tåligt material
    - God andningsförmåga
    - Hög midja för en perfekt passform 
    - Silikonmärken gör att de sitter på plats

    Modellen på bilden är 174 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 70% Nylon 22% Polyester 8% Spandex
      Passform shorts: Tighta
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10915-001
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Queen Mesh Icon Sports Bra Black
    L M S XS
    Queen Mesh Icon Sports Bra Black
    449 kr
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Black
    L M S XS
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Black
    549 kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    349 kr
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    699 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
    349 kr
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
    349 kr
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    349 kr

    Andra köpte även

    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    349 kr
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    699 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America