&noscript=1" /> Define Ribbed Biker Shorts Cloudy Violet Wmn | Köp träningskläd

ICIW Family looking great!

Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn

Cykelshorts i ribbat seamless material.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Ni bad om det, vi levererar. Vår mest populära kollektion, Define Seamless, kommer nu i en ribbad modell. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights och sport-bh i flera snygga färger kommer Define Ribbed bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
    - Stretchigt och hållbart material
    - ICIW-logga på vänster höft och stickad diskret logga på höger ben
    - SWEATTECH™
    - Hög midja för perfekt passform
    - 20 cm benlängd

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

  • Detaljer
    • Färg: Lila
      Längd shorts (cm): 20 cm
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Passform shorts: Tighta
      Artnr: 11770-218
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    43
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    199 kr (349 kr)
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    50
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    349 kr (699 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Blue
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Blue
    349 kr
    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    449 kr
    Define Seamless Bikers Pink Melange Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Bikers Pink Melange Wmn
    499 kr
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    399 kr

    Andra köpte även

    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    43
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    199 kr (349 kr)
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    50
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    349 kr (699 kr)
    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    599 kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    599 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America