Summer Sale

Define Adjustable Sports Bra Black

399 kr / 160 kr

Justerbar seamless sport-BH med lätt support.

Vald färg: Svart
Finns även i dessa färger
Define Adjustable Sports Bra Black
Välj storlek
XS S M L
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
60
M XS S
Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
200 kr (499 kr)
Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Lätt support

    Sport-BHn har lätt support. Passar lågintensiva aktiviteter.

    Justerbara axelband

    Plagget har justerbara axelband så du kan anpassa för bästa möjliga passform.

Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Lätt support

    Sport-BHn har lätt support. Passar lågintensiva aktiviteter.

    Justerbara axelband

    Plagget har justerbara axelband så du kan anpassa för bästa möjliga passform.

  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

    Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Justerbar i midjan
    - ICIW-logga i fram
    - 92% Nylon 8 %Spandex
    - SWEATTECH™
    - Justerbara axelband med flera funktioner
    - Lätt support

    Detaljer
      Färg: Svart
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Artnr: 11311-001
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      - Justerbar i midjan
      - ICIW-logga i fram
      - 92% Nylon 8 %Spandex
      - SWEATTECH™
      - Justerbara axelband med flera funktioner
      - Lätt support

      Detaljer
        Färg: Svart
        Material: 92% Nylon, 8% Spandex
        Support: Lätt support
        Artnr: 11311-001
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Black
      60
      M XS L S
      Define Adjustable Sports Bra Black
      160 kr (399 kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      30
      M L XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      314 kr (449 kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      40
      M XL L S
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      269 kr (449 kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      40
      L XS XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      269 kr (449 kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      200 kr (499 kr)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      40
      L S XS M XL
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      239 kr (399 kr)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      30
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      279 kr (399 kr)
      Återvunna material
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      50
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      225 kr (449 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      20
      S XXL M XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      439 kr (549 kr)
      Define Seamless Pocket Tights Black
      30
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      489 kr (699 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      20
      L XL XXL S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      319 kr (399 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      20
      XS
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      559 kr (699 kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      244 kr (349 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      389 kr (599 kr)

      Shop the look

      Define Adjustable Sports Bra Black
      60
      M XS L S
      Define Adjustable Sports Bra Black
      160 kr (399 kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      30
      M L XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      314 kr (449 kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      40
      M XL L S
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      269 kr (449 kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      40
      L XS XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      269 kr (449 kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      200 kr (499 kr)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      40
      L S XS M XL
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      239 kr (399 kr)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      30
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      279 kr (399 kr)
      Återvunna material
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      50
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      225 kr (449 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      20
      S XXL M XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      439 kr (549 kr)
      Define Seamless Pocket Tights Black
      30
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      489 kr (699 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      20
      L XL XXL S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      319 kr (399 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      20
      XS
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      559 kr (699 kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      244 kr (349 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      389 kr (599 kr)

      Andra köpte även

      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      200 kr (499 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      389 kr (599 kr)
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      70
      XS S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      105 kr (349 kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      244 kr (349 kr)
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      60
      M XS S
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      140 kr (349 kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      M XL S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      359 kr (599 kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      40
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      419 kr (699 kr)
      Define Seamless Pocket Tights Black
      30
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      489 kr (699 kr)

      Andra köpte även

      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      200 kr (499 kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      389 kr (599 kr)
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      70
      XS S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      105 kr (349 kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      244 kr (349 kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom