&noscript=1" /> Evolution Seamless Sports Bra Black | Köp träningskläder online

ICIW Family looking great!

Evolution Seamless Sports Bra Black

Seamless sport-BH med korsande ryggband. Medium support.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Evolution-kollektionen är gjord för att hjälpa dig utvecklas i din träning. Steppa upp med hjälp av seamless-teknologi, hög midja och snabbtorkande material med vår egenutvecklade SWEATTECH™-behandling. Evolution in all ways, always!

    - SWEATTECH™ teknologi
    - Reflekterande ICIW-logga
    - 4-vägsstretch
    - Smickrande design i ryggen
    - Urtagbara kupor
    - Medium support

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Svart
      Material: 48% Polyamide 45% Polyester 7% Elastane
      Support: Medium support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11117-001
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Evolution Seamless Tights Graphite Melange
    L XS
    Evolution Seamless Tights Graphite Melange
    699 kr
    Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
    XS
    Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
    399 kr

    Andra köpte även

    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange
    M S
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange
    699 kr
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    699 kr
    Dynamic Seamless Sports Bra Black Wmn
    M
    Dynamic Seamless Sports Bra Black Wmn
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America