&noscript=1" /> ICIW Sömlös Sport-BH Svart
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

ICIW Family looking great!

Everyday Seamless Sports Bra Black

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
SOMMARREA
Storleksguide
Välj storlekXSSM
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Den här sport-BH:n är så skön att du vill bära den varje dag. Seamlesstyget är bekvämt och racerback-ryggen ger stöd under dina aktiviteter.

    - Lätt support
    - Broderade detaljer
    - 90% nylon, 2% polyester och 8% spandex

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 90% Nylon, 2% Polyester, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: ICIW-295
      Kollektion: Everyday Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    SOMMARREA
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    30
    L M S XS
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    314.30 kr (449 kr)
    Nyhet!
    SOMMARREA
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    20
    L
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    279.20 kr (349 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    SOMMARREA
    Everyday 1/4 Zip Wmn Light Grey
    30
    L M S
    Everyday 1/4 Zip Wmn Light Grey
    314.30 kr (449 kr)
    Nyhet!
    SOMMARREA
    Everyday Seamless Tank Top Caramel Wmn
    20
    L M S XS
    Everyday Seamless Tank Top Caramel Wmn
    279.20 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Everyday Loose Tank Top White Wmn
    30
    XL XXL
    Everyday Loose Tank Top White Wmn
    174.30 kr (249 kr)
    SOMMARREA
    Everyday Racerback Tank Top White Wmn
    30
    XXL
    Everyday Racerback Tank Top White Wmn
    174.30 kr (249 kr)

    Andra köpte även

    SOMMARREA
    Everyday Seamless Sports Bra White
    40
    L M S XS
    Everyday Seamless Sports Bra White
    179.40 kr (299 kr)
    SOMMARREA
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    25
    L M S
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    336.75 kr (449 kr)
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
    20
    L M S XL
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
    399.20 kr (499 kr)
    SOMMARREA
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    30
    L M S XS
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    314.30 kr (449 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America