ICIW Sömlös Sport-BH Svart
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Säker betalning
  • Fria byten

Everyday Seamless Sports Bra Black

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
Everyday Seamless Sports Bra White
Vit
  • Beskrivning
  • Våra solida sömlösa sport-bh är en av de senaste produkterna i det sömlösa utbudet. Med sitt superbekväma tyg erbjuder de ett mediumstöd. Finns i flera färger.

    Broderade detaljer och logotyper på framsidan och baksidan ger en snygg dekoration. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    Vi rekommenderar att du väljer din normala storlek.

    Tillverkad av 90% nylon, 2% polyester och 8% spandex (silk touch-känsla)

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 90% Nylon, 2% Polyester, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvätta i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvätta med liknande färger.
      Artnr: ICIW-295
      Kollektion: Everyday Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Bästsäljare

    L XL XXL M S XS
    L XL XS XXL M S

    Andra köpte även

    Choose your country

    Visit
    Continue to icaniwill.se