ICIW Sömlös Sport-BH Svart
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 11.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Everyday Seamless Sports Bra Black

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
Everyday Seamless Sports Bra White
Vit
  • Beskrivning
  • Den här sport-BH:n är så skön att du vill bära den varje dag. Seamlesstyget är bekvämt och racerback-ryggen ger stöd under dina aktiviteter.

    - Medium support
    - Broderade detaljer
    - 90% nylon, 2% polyester och 8% spandex

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 90% Nylon, 2% Polyester, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvätta i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvätta med liknande färger.
      Artnr: ICIW-295
      Kollektion: Everyday Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Recensioner

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America