Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange | Köp träningskl
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 20.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Vår Ombre-kollektion består av komplett set med tights, bh och överdel. Det bekväma seamless-materialet tillsammans med snygga detaljer och häftig ombrefärg skapar en perfekt outfit som får dig att inte bara känna dig rörlig och bekväm under träningen, det får dig också att sticka ut ur mängden.

    Plagget är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svett och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktsmaterial gör sport-bh:n perfekt till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial. Den här sport-bhn har brottarrygg och resår nertill. Partier i tyget är ribbade för bättre passform och för att lyfta designen. Vadderingen i kuporna går att plocka ur. Funktionsmaterialet gör att bh:n har en bra andasförmåga och låter dig därför hålla dig sval under träningspasset.

    - Vaddering i kuporna som går att plocka ur
    - Bra andasförmåga
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Medium support

    Finns i flera färger. Matcha med andra plagg i serien för en komplett outfit.

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkgrön
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Support: Medium support
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10982-051
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange Wmn
    36
    L M S XS
    Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange Wmn
    449 kr (699 kr)

    Recensioner

    Bästsäljare

    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    L M XS
    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    699 kr
    Ombre Seamless LS Crop Top Grey Wmn
    L M S XS
    Ombre Seamless LS Crop Top Grey Wmn
    399 kr
    Ombre Seamless Sports Bra Ocean Blue
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Ocean Blue
    329 kr
    Ombre Seamless Sports Bra Red
    24
    L XS
    Ombre Seamless Sports Bra Red
    249 kr (329 kr)

    Andra köpte även

    Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange Wmn
    36
    L M S XS
    Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange Wmn
    449 kr (699 kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
    24
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
    249 kr (329 kr)
    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    L M XS
    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    699 kr
    Ombre 7/8 Seamless Tights Navy Melange Wmn
    36
    L M S XS
    Ombre 7/8 Seamless Tights Navy Melange Wmn
    449 kr (699 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America