Queen Mesh Sports Bra Taupe | Köp träningskläder online på ICAN
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 20.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Queen Mesh Sports Bra Taupe

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Denna sport-bh har en snygg och stilren design med ICIW reflex print på bröstet och meshdetaljer i ryggen. Den extra breda mudden omfamnar midjan på ett följsamt sätt och de justerbara banden håller upp bysten på ett elegant vis. De medföljande inläggen kan naturligtvis plockas ut.

    Plagget är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svetten och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktigt material gör bh:n perfekt till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    - Seamless-teknologi
    - Bra andasförmåga
    - Extra bred mudd
    - Inlägg som kan tas i/ur
    - Meshdetaljer i ryggen
    - ICIW-logga i reflex på bröstet
    - Justerbara axelband
    - 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Lätt support

    Normala i storleken, välj din vanliga storlek. 

    Finns i flera färger. Queen Mesh-kollektionen innehåller träningstights, långärmade tröjor, sport-bh och träningslinnen. Matchande delar i Queen-kollektionen säljs separat.

    Modellen på bilden är 160 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Ljusgrå
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 10767-125
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Queen Mesh Tights Taupe Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Taupe Wmn
    699 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
    34
    L XS
    Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
    229 kr (349 kr)
    Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
    349 kr

    Andra köpte även

    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Solid Black Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Tights Taupe Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Taupe Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    699 kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America