Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black

649 kr

Seamless träningstights med logoband. Hög midja och fullängd.

Vald färg: Ljusgrön
Finns även i dessa färger
Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
Define Logo Seamless Tights Wmn Blush
Define Logo Seamless Tights Wmn Graphite/Black
Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
Define Logo Seamless Tights Wmn Light Grey
Define Logo Seamless Tights Wmn Powder Blue
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
Välj storlek
XS S M L XL XXL
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Återvunna material
Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
L S XS M XL XXL
Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
399 kr
Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Fyrvägsstretch

    Materialet är stretchigt både vertikalt och horisontellt vilket ger en otrolig flexibilitet och elasticitet. Det ger full rörlighet för att din träning ska bli så bra som möjligt.

Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Fyrvägsstretch

    Materialet är stretchigt både vertikalt och horisontellt vilket ger en otrolig flexibilitet och elasticitet. Det ger full rörlighet för att din träning ska bli så bra som möjligt.

  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek S.

    Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - SWEATTECH™ technology
    - ICIW-logga på resåren i midjan med silikonband
    - 4-vägsstretch
    - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
    - Hög midja
    - Fullängd

    Detaljer
      Färg: Ljusgrön
      Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Återvunna material: Ja
      Artnr: 11833-223
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • Kundfavoriten Define Seamless är nu här med en uppdaterad logo-design! Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      - SWEATTECH™ technology
      - ICIW-logga på resåren i midjan med silikonband
      - 4-vägsstretch
      - 92% återvunnen Nylon, 8% Spandex
      - Hög midja
      - Fullängd

      Detaljer
        Färg: Ljusgrön
        Material: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Återvunna material: Ja
        Artnr: 11833-223
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L S XS M XL XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      XXL L S XS M XL
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      649 kr

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L S XS M XL XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      XXL L S XS M XL
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      649 kr

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L S XS M XL XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      699 kr
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      50
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      249 kr (499 kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      XL L S XS M
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      699 kr

      Andra köpte även

      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L S XS M XL XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America