Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite

599 kr
Seamless träningstights med medelhög midja.
Vald färg: Mörkgrå
Finns även i dessa färger
Define Seamless Tights Mid Waist Black
Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite
Define Seamless Tights Mid Waist Jungle Green
Välj storlek
XS S M L XL XXL
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
43
L S XS M XL XXL
Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
199 kr (349 kr)
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på första bilden är 179 cm lång och bär storlek S.

    Seamless träningstights med medelhög midja. Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    Define Seamless Tights har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

    - 92% Återvunnen Nylon, 8% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Medelhög midja
    - ICIW-logga på höft och på höger ben

    Detaljer
      Färg: Mörkgrå
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Återvunna material: Ja
      Artnr: 13038-261
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • Seamless träningstights med medelhög midja. Define Seamless är en av våra absolut mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights, sport-bh och toppar i flera snygga färger kommer Define Seamless bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

      Define Seamless Tights har, precis som matchande plagg i kollektionen, vävda prickdetaljer i tyget för att lyfta designen. ICIW-logga på vänster höft och diskret ICIW-logga nertill på höger ben. Hög midja för perfekt passform.

      - 92% Återvunnen Nylon, 8% Spandex
      - Bra andasförmåga
      - Medelhög midja
      - ICIW-logga på höft och på höger ben

      Detaljer
        Färg: Mörkgrå
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Återvunna material: Ja
        Artnr: 13038-261
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Dk Graphite
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Dk Graphite
      549 kr
      Nyhet!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Dk Graphite
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Dk Graphite
      399 kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      43
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      199 kr (349 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite
      599 kr

      Shop the look

      Återvunna material
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Dk Graphite
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Dk Graphite
      549 kr
      Nyhet!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Dk Graphite
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Dk Graphite
      399 kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      43
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      199 kr (349 kr)
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Dk Graphite
      599 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      40
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      299 kr (499 kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      43
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
      199 kr (349 kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      699 kr
      Återvunna material
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      549 kr
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      599 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      40
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      299 kr (499 kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom