&noscript=1" /> Dynamic Seamless Tights Black Wmn | Köp träningskläder online p
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

ICIW Family looking great!

Dynamic Seamless Tights Black Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
SOMMARREA
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • Dynamic kollektionen är tillverkad med hjälp av den senaste seamless-teknologin och kollektionen innehåller linne, crop top, sport-bh och tights i solida färger med både snygga och funktionella detaljer i mesh.

    - Detaljer i mesh för maximal kylning under svettiga pass
    - Design som framhäver dina former
    - 4-vägsstretch för ohämmad rörlighet
    - Hög midja
    - ICIW logga på höften i silverfärg
    - Tillverkade med minimalt svinn (fördel med seamless)
    - Tvättråd stickade på insidan av mudd

    Finns i flera färger. Se resten av Dynamic-kollektionen för ett matchande set.

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Svart
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10247-001
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn
    30
    M
    Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn
    244.30 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    40
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    419.40 kr (699 kr)
    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    30
    XS
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    489.30 kr (699 kr)

    Andra köpte även

    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    40
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    419.40 kr (699 kr)
    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn
    30
    M
    Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn
    244.30 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    30
    XS
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    489.30 kr (699 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    279.20 kr (349 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America