Ocean Recycled Tights Lt Grey Melange Wmn | Köp träningskläder
  • Fri frakt på alla ordrar över 500kr
  • Över 20.000 omdömen
  • Gratis byten
  • 365 dagars öppet köp

Ocean Recycled Tights Lt Grey Melange Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Vacker återvinning. Ocean-kollektionen är gjord av 100% återvunnet material hela vägen från garn till tråd. Huvudmaterialet består av återvunnet skräp från havet, främst fiskenät, därav namnet. När man jobbar med certifierade återvunna material behöver man inte kompromissa med varken kvalitet, känsla eller egenskaper, trots att det är 100% återvunnet.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - Reflekterande ICIW-logga
    - 4-vägsstretch
    - 48% Nylon 45% Polyester 7% Elastan
    - Gjort av 100% återvunnet material
    - Fullängd
    - Hög midja

    Modellen på bilden är 175 cm lång och bär storlek S.

  • Specifikation
    • Färg: Ljusgrå
      Material: 48% Nylon 45% Polyester 7% Elastane
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 11075-069
      Kollektion: Ocean Collection
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    L M S XS
    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    349 kr

    Recensioner

    Bästsäljare

    Ocean Recycled Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Ocean Recycled Tights Grey Melange Wmn
    699 kr
    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    L M S XS
    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    349 kr
    Ocean Recycled Tights Sky Blue Melange Wmn
    M S
    Ocean Recycled Tights Sky Blue Melange Wmn
    699 kr
    Ocean Recycled Sports Bra Sky Blue Melange
    L XS
    Ocean Recycled Sports Bra Sky Blue Melange
    349 kr

    Andra köpte även

    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    L M S XS
    Ocean Recycled Sports Bra Lt Grey Melange
    349 kr
    Ocean Recycled Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Ocean Recycled Tights Grey Melange Wmn
    699 kr
    Ocean Recycled Tights Sky Blue Melange Wmn
    M S
    Ocean Recycled Tights Sky Blue Melange Wmn
    699 kr
    Ocean Recycled Sports Bra Grey Melange
    L S XS
    Ocean Recycled Sports Bra Grey Melange
    349 kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America