&noscript=1" /> Ombre 7/8 Seamless Tights Graphite Melange Wmn | Köp träningskl

ICIW Family looking great!

Ombre 7/8 Seamless Tights Graphite Melange

Seamless träningstights med ombre-effekt. Hög midja.

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Black Week
Storleksguide
Välj storlekXS
Varor beställda vardagar innan kl 13.00 skickas samma dag.
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning

  • Vår Ombre-kollektion består av komplett set med tights, bh och överdel. Det bekväma seamless-materialet tillsammans med snygga detaljer och häftig ombrefärg skapar en perfekt outfit som får dig att inte bara känna dig rörlig och bekväm under träningen, det får dig också att sticka ut ur mängden.

    Plagget är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svett och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen. 360 graders rörlighet och lättviktsmaterial gör tightsen perfekta till träningsformer där du behöver vara flexibel och rörlig.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av odlat bomull, ull och andra naturliga råmaterial.

    Dessa tights har en hög midja som gör att de håller sig på plats. Vissa partier i tyget är ribbade vilket både lyfter designen och skapar en bättre passform. Funktionsmaterialet har en bra andasförmåga och transporterar därför ut svett effektivt och håller dig sval under träningspasset.

    - 7/ 8-längd
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Bra andasförmåga
    - Hög midja

    Är du mellan två storlekar rekommenderar vi att du väljer den mindre storleken. På grund av den ljusa färgen i tyget rekommenderar vi att du använder våra Invisible Thong Beige under tightsen.

    Finns i flera färger. Matcha med andra plagg i serien för en komplett outfit.

    Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

  • Detaljer
    • Färg: Mörkgrå
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10978-025
    • Leverans & retur
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    35
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    227 kr (349 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Ombre Seamless Sports Bra Black
    70
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Black
    105 kr (349 kr)
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    70
    L
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    120 kr (399 kr)
    Ombre Seamless LS Crop Top Perfection Pink Wmn
    70
    L
    Ombre Seamless LS Crop Top Perfection Pink Wmn
    120 kr (399 kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    70
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    105 kr (349 kr)

    Andra köpte även

    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    35
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    227 kr (349 kr)
    Nyhet!
    Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
    20
    L M S XS
    Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
    319 kr (399 kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Black
    70
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Black
    105 kr (349 kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    70
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    105 kr (349 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America