Queen Mesh 7/8 Tights Khaki Melange Wmn

Seamlesstights med meshpaneler. 7/8 längd och hög midja.

Vald färg: Beige
Finns även i dessa färger
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 177 cm lång och bär storlek S.

    All hail the Queen! Queen Mesh är en av våra mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Med sitt superbekväma seamlessmaterial, snygga och funktionella meshmönster och utmärkta passform hör den hemma i varje träningsgarderob.

    Både tights och sport-BH är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svetten och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen.

    Serien finns i en uppsjö av färger för att du ska kunna hitta just din favorit.

    - Fyrvägsstretch
    - Reflekterande ICIW-logga på vänster höft
    - Hög andingsförmåga
    - Snabbtorkande
    - Hög midja för perfekt passform
    - 360°-rörelse
    - 7/8-längd

    Detaljer
      Färg: Beige
      Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Artnr: 11141-126
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • All hail the Queen! Queen Mesh är en av våra mest populära kollektioner, och det är lätt att förstå varför. Med sitt superbekväma seamlessmaterial, snygga och funktionella meshmönster och utmärkta passform hör den hemma i varje träningsgarderob.

      Både tights och sport-BH är tillverkat med den senaste seamless-teknologin och materialet har fyrvägs-stretch vilket ger en otrolig flexibilitet, allt för att din träning ska bli så bra som möjligt. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte. Materialet transporterar effektivt ut svetten och torkar därför fort. Med minimala sömmar och en bra passform hjälper plagget dig att förbättra din prestation under träningen.

      Serien finns i en uppsjö av färger för att du ska kunna hitta just din favorit.

      - Fyrvägsstretch
      - Reflekterande ICIW-logga på vänster höft
      - Hög andingsförmåga
      - Snabbtorkande
      - Hög midja för perfekt passform
      - 360°-rörelse
      - 7/8-längd

      Detaljer
        Färg: Beige
        Material: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Tvättråd: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
        Artnr: 11141-126
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Andra köpte även

      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      499 kr
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      M XS
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      499 kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      XS
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      349 kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      349 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      699 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      699 kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      L S
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      699 kr
      Essential Tights Black Wmn
      XS
      Essential Tights Black Wmn
      699 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      499 kr
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      M XS
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      499 kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      XS
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      349 kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      349 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom