&noscript=1" /> Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn | Köp träningskläd

Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn

399 kr

Croppad långärmad tröja.

Vald färg: Mörkgrön
Finns även i dessa färger
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top Lemon Melange Wmn
Define Seamless LS Crop Top White Wmn
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Välj storlek
XS S M L XL
Köp matchande del
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
L M S XL XS
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
599 kr
Produktens tekniska aspekter
Produktens tekniska aspekter
  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 173 cm lång och bär storlek XS.

    En Crop Top värd allt och lite till! Den här tröjan sitter som en smäck på kroppen, har skön resår och clean design. Snygga detaljer i tyget förhöjer designen ännu mer! Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen.

    Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte.

    - Bra andasförmåga
    - ICIW-logga
    - Fyrvägsstretch

    Finns i flera färger. Matcha med tights och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outfiten.
    Detaljer
      Färg: Mörkgrön
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 11236-051
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Beskrivning

    • En Crop Top värd allt och lite till! Den här tröjan sitter som en smäck på kroppen, har skön resår och clean design. Snygga detaljer i tyget förhöjer designen ännu mer! Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen.

      Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte.

      - Bra andasförmåga
      - ICIW-logga
      - Fyrvägsstretch

      Finns i flera färger. Matcha med tights och sport-bh i samma kollektion för den perfekta outfiten.
      Detaljer
        Färg: Mörkgrön
        Material: 92% Nylon, 8% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Artnr: 11236-051
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

        Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Recensioner

      ICIW Family looking great!

      Shop the look

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      449 kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      449 kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      449 kr
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      649 kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      38
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      249 kr (399 kr)
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      349 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Shop the look

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      449 kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      449 kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      449 kr
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      399 kr
      Nyhet!
      Återvunna material
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      L M S XL XS XXL
      Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
      649 kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      38
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      249 kr (399 kr)
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      349 kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      349 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      399 kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      349 kr
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      399 kr

      Andra köpte även

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      599 kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      349 kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      599 kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      599 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America