Everyday Seamless T-shirt Black

399 kr
Seamless tränings-T-shirt.
Vald färg: Svart
Finns även i dessa färger
Everyday Seamless T-shirt Black
Everyday Seamless T-shirt Desert Sand
Everyday Seamless T-shirt Jungle Green
Everyday Seamless T-shirt White
Välj storlek
XS S M L Bevaka Storlek XL Bevaka Storlek
ruler
STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
Köp matchande del
Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Återvunna material

    Plagget är helt eller delvis tillverkat av återvunna material, se specifikationerna för att se detaljer. Genom att använda återvunna material tar vi reda på resurser som redan är i omlopp. Som en del av vår klimatstrategi ska 80% av allt material som används i våra produkter vara återvunnet senast 2025.

Produktens tekniska aspekter
  • Sweattech

    Vårt helt eget Sweattech-trademark innebär att produkterna är designade för att effektivt transportera svett ur plaggen. Tack vare formulan hålls kläderna torra och du kan känna dig bekväm under ett helt träningspass.

    Återvunna material

    Plagget är helt eller delvis tillverkat av återvunna material, se specifikationerna för att se detaljer. Genom att använda återvunna material tar vi reda på resurser som redan är i omlopp. Som en del av vår klimatstrategi ska 80% av allt material som används i våra produkter vara återvunnet senast 2025.

  • Beskrivning
  • Leverans & retur
  • Modellen på bilden är 163 cm lång och bär storlek S.

    Seamless tränings-T-shirt. Everyday Seamless T-shirt är en t-shirt för all typ av träning. Seamlessmaterialet har vår egen SWEATTECH™-teknik som håller dig torr under löpning, gymträning eller andra svettiga aktiviteter. T-shirten har smickrande stickade detaljer och en liten ICIW-logga.

    - Smickrade stickade detaljer
    - 94% Recycled Nylon 6% Spandex
    - ICIW-logga i reflex
    - SWEATTECH™

    Detaljer
      Färg: Svart
      Material: 94% Recycled Nylon 6% Spandex
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Återvunna material: Ja
      Artnr: 11981-001
      Kollektion: Everyday Collection
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

      Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

    • Beskrivning

    • Seamless tränings-T-shirt. Everyday Seamless T-shirt är en t-shirt för all typ av träning. Seamlessmaterialet har vår egen SWEATTECH™-teknik som håller dig torr under löpning, gymträning eller andra svettiga aktiviteter. T-shirten har smickrande stickade detaljer och en liten ICIW-logga.

      - Smickrade stickade detaljer
      - 94% Recycled Nylon 6% Spandex
      - ICIW-logga i reflex
      - SWEATTECH™

      Detaljer
        Färg: Svart
        Material: 94% Recycled Nylon 6% Spandex
        Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
        Återvunna material: Ja
        Artnr: 11981-001
        Kollektion: Everyday Collection
      • Leverans & retur

      • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den från vårt lager redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

        Priserna i vår webbshop är inklusive moms. Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.

        Vi erbjuder 365 dagars öppet köp och gratis byte. Vid retur tillkommer 49 kr i returkostnad. Retur sker med samma fraktsätt som vid leverans. Läs mer här.

      ICIW Family looking great!

      Recensioner

      Andra köpte även

      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      XS S M
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      449 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt White
      S XS M XL L
      Everyday Seamless T-shirt White
      399 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      M XS L S
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      449 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt Jungle Green
      M XL L S XS
      Everyday Seamless T-shirt Jungle Green
      399 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      M XL L S XS
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      129 kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      L S M XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      499 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt Desert Sand
      L S XS M XL
      Everyday Seamless T-shirt Desert Sand
      399 kr
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      L M
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      449 kr

      Andra köpte även

      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      XS S M
      Everyday 1/4 Zip Wmn Black
      449 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt White
      S XS M XL L
      Everyday Seamless T-shirt White
      399 kr
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      M XS L S
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      449 kr
      Återvunna material
      Everyday Seamless T-shirt Jungle Green
      M XL L S XS
      Everyday Seamless T-shirt Jungle Green
      399 kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom