&noscript=1" /> Define Ribbed Tights Light Grey Wmn | Köp träningskläder online
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

ICIW Family looking great!

Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
SOMMARREA
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Ni bad om det, vi levererar. Vår mest populära kollektion, Define Seamless, kommer nu i en ribbad modell. Seamless-tyget är mjukt, stretchigt och följsamt, vilket ger ett plagg som sitter som det ska och samtidigt ger dig full rörelseförmåga. Med tights och sport-bh i flera snygga färger kommer Define Ribbed bli ditt förstahandsval för de flesta typer av träning.

    - Fyrvägsstretch i senaste seamlessteknologin för ökad rörlighet under din träning
    - Stretchigt och hållbart material
    - ICIW-logga fram
    - SWEATTECH™
    - Hög midja för perfekt passform
    - Fullängd

    Modellen på bilden är 170 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Ljusgrå
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Artnr: 11759-004
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    Nyhet!
    SOMMARREA
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    439.20 kr (549 kr)
    Nyhet!
    SOMMARREA
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    279.20 kr (349 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    SOMMARREA
    Define Seamless Cropped T-shirt Lemon Melange Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Lemon Melange Wmn
    279.30 kr (399 kr)
    SOMMARREA
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    20
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    319.20 kr (399 kr)
    SOMMARREA
    Define Cropped 1/4 Zip Powder Blue
    30
    L M S
    Define Cropped 1/4 Zip Powder Blue
    314.30 kr (449 kr)
    SOMMARREA
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Taupe
    30
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Taupe
    314.30 kr (449 kr)

    Andra köpte även

    Nyhet!
    SOMMARREA
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    279.20 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    479.20 kr (599 kr)
    Nyhet!
    SOMMARREA
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
    30
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
    489.30 kr (699 kr)
    Nyhet!
    SOMMARREA
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    439.20 kr (549 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America