&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra Jungle Green | Köp träningskläder on
  • Fri frakt över 500kr
  • Över 70.000 omdömen
  • Gratis byten & 365 dagars öppet köp
  • Fossilfria och klimatkompenserade fraktalternativ

ICIW Family looking great!

Define Seamless Sports Bra Jungle Green

STORLEKSGUIDE SEAMLESS

*
Följ eventuella riktlinjer på respektive produkt
*Den här tabellen är generell för våra seamless-produkter
*Läs vår sport-BH-guide här.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





Alla kroppar är olika och många har olika tycke och smak om hur ett plagg ska sitta, den här storleksguiden är generell för våra seamless-plagg. Då passformen är olika beroende på tyg så ber vi er kika på rekommendationerna på respektive produkt som komplement till den här guiden. Står det inget speciellt råd på produkten kan du följa guiden och utgå från ditt största mått.
SOMMARREA
Storleksguide
Välj storlekXSSML
Finns även i dessa färger
  • Beskrivning
  • Lik Spaghetti Strap Seamless Sport Bra kommer här en ny modell i diskreta men upplivande färger! Vår Define Seamless Sport bra har en enkel design med snygga detaljer samtidigt som den ger en otrolig komfort! Dra på dig den här, och du kommer aldrig vilja ha på dig en annan bh igen.

    Plagget har senaste seamless-teknologin och har en fyrvägsstretch som inte bara ökar passform och kvalitet utan även ökar din rörlighet under träningen. Dessutom har produktionen av seamless-produkter en mindre påverkan på globala miljön genom att mängden tygrester minimeras och därmed minskar behovet av materialåtgång. Det hållbara materialet är lätt att underhålla, behåller sin färg trots många tvättar, och luddar inte.

    Med sin breda resår nertill och stretchiga material sitter sport-bhn på plats och får en bra passform. Snygga detaljer i tyget med ICIW-logga på bröstet och i ryggen. Brottarrygg och dubbla axelband för snygg och skön design.

    - Bra andasförmåga
    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - ICIW-logga på bröstet och på ryggen
    - Borttagbar vaddering i kuporna
    - Lätt support


    Finns i flera färger. Matcha med tights eller överdel i samma kollektion för den perfekta outfiten.

    Modellen på bilden är 160 cm lång och bär storlek XS.

  • Specifikation
    • Färg: Mörkgrön
      Material: 92% Nylon, 8% Spandex
      Support: Lätt support
      Tvättråd: Tvättas i max 40°C. Använd ej sköljmedel. Torktumla ej. Tvättas med liknande färger.
      Artnr: 10222-051
    • Leverans
    • Vår ambition är att skicka din order så snart som möjligt. Om du lägger din order innan 13.00 skickas den redan samma dag! Kom ihåg att leveranstiden kan vara längre under perioder med hög försäljning och helgdagar. I kassan ser du exakt vilka priser och leveranssätt som gäller just din order.

      Priserna i vår webbshop är inklusive moms (Mervärdesskatt)

      Fraktkostnaden läggs till i priset och betalas av kunden. Fraktkostnaden meddelas vid beställning. Vid beställning över 500kr gäller fri frakt.
    • Hjälp?
    • FAQ
      Om oss
      Kontakta oss

    Shop the look

    SOMMARREA
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    119.70 kr (399 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    479.20 kr (599 kr)

    ICIW Family looking great!

    Recensioner

    Bästsäljare

    Define Seamless Pocket Tights Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Black
    559.20 kr (699 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    30
    S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    244.30 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    279.30 kr (399 kr)
    SOMMARREA
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    30
    L
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    314.30 kr (449 kr)

    Andra köpte även

    SOMMARREA
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    479.20 kr (599 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    279.20 kr (349 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    479.20 kr (599 kr)
    SOMMARREA
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    119.70 kr (399 kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America